• Látogatás az óvodában

• A Bartókos hittanosok zsákban vitték el Szent Miklós püspök  szeretetét a nagymegyeri Szent teréz anya óvodába.

• Hajrá Bartókosok!

• December 5-én került sor a Hajrá Bartókosok! sportnapra, ahova meghívtuk az ovisokat is.

Köszönjük, hogy eljöttetek. Nagyon jól éreztük magunkat.

• Advent 2. vasárnapja

• "Advent, a jobbat várása s a remény. Ezen a hídon egyszer egy évben minden keresztény átmegy, s míg gyalogolunk, emberarcunk talán megszépül."

(Dobos László)

Szent Miklós, a nagymegyeri római katolikus templom védőszentjének ünnepén a Bartók Béla Alapiskola hittanosai által bepillantást nyerhettünk Miklós püspök életébe.

Felkészítő : Mikos Gabriella tanító néni

• Pislákoló mécses vers-és prózamondó verseny

• 2022.december 3-án került sor a Pislákoló mécses vers-és prózamondó versenyre Komáromban. Tanulóink sikeresen szerepeltek.

Lukovics Csenge VI. C - arany sáv

Czajlik Csongor VI. B - ezüst sáv

Derži Zoltán VI. B - ezüst sáv

Sári Hanna Kenza VIII. B - ezüst sáv

Csepi Bence VI. B - bronz sáv

Nagy Vivien VI. C - bronz sáv

Nagy Kincső VIII. B - bronz sáv

Nagyon ügyesek voltatok! Gratulálunk!

Felkészítők: Méry Mária tanító néni és Nagy Gábor tanító bácsi

• Kulcsár Tibor Vers-és Prózamondó Verseny és Cogito Országos Esszéíró Pályázat

• 2022.december 1-jén tanulóink a Csemadok pozsonyi székházában vettek részt a prózamondó verseny döntőjén és az esszéíró pályázat értékelésén.

Moravecz Boglárka IX. C osztályos tanuló a prózamondó versenyben elért kiváló teljesítményéért emléklapot kapott.

Tarr Fanni IX. A, Kórósi Virág IX. C osztályos diákok az esszéíró pályázatban elért kiváló munkájukért emléklapot kaptak.

Felkészítő: Méry Mária tanító néni

• Mennyi szeretet fér egy cipősdobozba?

• Küldjünk idén is egy cipősdoboznyi szeretetet a nyugdíjasoknak .

A dobozok az osztályfőnöknél leadhatók legkésőbb december 9-ig (péntekig) .

• Budapesten jártunk

• Az ötödik évfolyam tanulói a Városligetben kezdték a napot. Megnézték a Néprajzi Múzeumot, a Hősök terét és a Magyar Zene Házát, majd egy szuper játszótéren vezették le az energiájukat. Ebéd után a Nemzeti Színházban egy fergeteges előadáson voltak, melyből megtudhatták hogyan válik Kukorica Jancsiból János vitéz. Ez egy remek és élményekkel teli nap volt.

Szervezők : Sörös Angéla és Molnár Szabó Szilvia tanító nénik

• Szlovák Központi Csillagvizsgálóban jártunk

• December 1-jén a negyedik évfolyam tanulói ellátogattak Ógyallára, ahol megtekintették a planetáriumot és a csillagászati múzeumot.

Megismerkedtek az esti égbolt csillagaival, bolygókkal, üstökösökkel.

Szervezők: Móricz Andrea, Szabó Márta és Varga Anikó tanító nénik.

• Színházban jártunk

• Iskolánk 7. évfolyamos tanulói a Komáromi Jókai Színházban tekintették meg A beszélő köntös előadást.

Szervezők: Dioszeghy Ildikó és Szűcs Andrea tanító nénik.

• Iskolai könyvtárak nemzetközi napja

• Iskolánk IV. B osztályos tanulói bekapcsolódtak az iskolai könyvtárak nemzetközi versenyébe, ahol alapiskolás és középiskolás diákok is versenyeztek.

A 216 iskola közül a Bartókosok az előkelő

34. helyen végeztek.

Felkészítő: Móricz Andrea tanító néni

Szívből gratulálunk és további sikeres olvasást Mindenkinek!

• Közelednek az Ünnepek!

• Szép hagyomány iskolánkban, hogy advent elején együtt díszítjük fel a karácsonyfánkat, mely közel 1 hónapon keresztül fog minket fogadni minden reggel, mikor megérkezünk az iskolába, és ezáltal egyfajta ráhangolódást is jelent a közelgő ünnepekre.

Karácsony közeledtével kívánunk békességet, szeretet, jó szót Mindenkinek!

• Műszaki olimpia

• November 24-én került sor a műszaki olimpia járási fordulójára Dunaszerdahelyen.

Diákjaink kitűnő eredményeket értek el.

Molnár Rajmond VI. C - 2.hely

Hodosi Máté IX. A - 3.hely

Zsoldos Attila IX. A - 3.hely

Szívből gratulálunk

Felkészítők: Tovaryš Veronika és Váradi Ildikó tanító nénik.

• Értesítés!

Értesítés!

Értesítjük a Tisztelt Szülőket, hogy 2022. november 18-án, pénteken iskolánk 2,4,5,6,7, 8. évfolyamos tanulói a Megyer Táncegyüttes és a Kis Megyer és Csilizke Gyermek Néptáncegyüttes jubileumi gálaműsorán vesznek részt a VMK színháztermében. (2-3. tanítási órán)

• Tanösvény a lombok alatt

Tanösvény a lombok alatt

A Zöldebb Megyerért polgári társulásnak köszönhetően iskolánk tanulói egy újabb hasznos elemmel lesznek gazdagabbak.

A korábbi években elkészült:

--- ,,Tanterem a lombok alatt" és a

--- ,,Sakk a lombok alatt" után elkészült a

--- ,,Tanösvény a lombok alatt" projekt is. A nyertes pályázat keretében 60 db tujafa lett kiültetve, illetve 6 db információs tábla került kihelyezésre. A táblák képei hamarosan tartalmazni fogják régiónk jellegzetes növény - és állatvilágát.

Köszönettel tartozunk Dano Adriánnak, a PT elnökének, és Lénárth Tibor fafaragónak.

A projekt Nagyszombat megye participatív költségvetéséből valósult meg. (5ezer euró)

Tisztelettel:

PaedDr. Soóky Marián,

iskolaigazgató

• Felhívás

• Új galériát helyezett a fényképalbumba

,,A kutya a legállhatatosabb barát - az első, aki üdvözöl, és a legbátrabb, aki védelmez."

F E L H Í V Á S !

Iskolánk - a korábbi évekhez hasonlóan - idén is gyűjtéssel szeretné segíteni, támogatni a nagymegyeri kutyamenhelyen lévő állatok gondozását.

Az adományokat 2022. november 21. és december 5. között várjuk az iskolában.

Előre is köszönjük!

• Színházban jártunk

Színházban jártunk

A kulturális utalványoknak köszönhetően is ebben a tanévben bérletet váltottunk a Komáromi Jókai Színház és a dunaszerdahelyi Csaplár Benedek VMK gyermekelőadásaira.

Hatodik évfolyamos tanulóink ma Dunaszerdahelyen jártak, ahol Tom Sawyer kalandjait tekintették meg, ami emlékezetes, nagyszerű élmény volt a számukra!

• Információ

Információ!

Értesítjük az iskolánk első évfolyamát látogató tanulóink szüleit, hogy az ,,Elsős lettem" fotózásra 2022. november 23-án, szerdán kerül sor.Jelentkezni az osztályfőnököknél lehet november 21-ig. (hétfőig)

(fotós: Lajtos Klára, LAKLA)